Kapłani

Kapłani naszej parafii w latach 1971- roku bieżącego:

Śp. ks. Stefan Krzoska

Urodzony 2.09.1912. Proboszcz parafii Bysław. Zarządca kościoła w Iwcu do momentu powstania parafii. Wyświęcony 1940.10.12 w Chevilly (Francja). Od 1948 do 1989 r. w Bysławiu. 10.08.1991 r. otrzymał godność radcy ad honores. Zmarł na emeryturze 17.04.1996. Spoczywa na cmentarzu parafialnym w Brusach.

Śp. ks. Bogdan Milewski

Urodzony 16.11.1932 r. Wyświęcony 28.04.1957. Pierwszy proboszcz w parafii Iwiec w latach (1967 – 81) Rezydent w parafii św. Krzyża w Górznie (diecezja toruńska). Zmarł na emeryturze 7.04.2017 r. Spoczywa na cmentarzu w Górznie.

Ks. Henryk Krenczkowski

Urodzony 12.12.1943 r. Wyświęcony 30.05.1971 w Pelplinie. W latach (1981 – 86) sprawował funkcję proboszcza w parafii M.B.R. w Iwcu. Od 1994 r. kanonik honorowy kapituły katedralnej pelplińskiej. Obecnie proboszcz N.M.P. Królowej Polski w Lęborku. W latach 1986 – 89 proboszcz parafii w Iwcu. Obecnie proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Lęborku.

Śp. ks. Tadeusz Głuszek

Urodzony 06.08.1947.Wyświęcony 1972.05.21 w Pelplinie.W latach 1986 – 89 był proboszczem parafii w Iwcu. Zmarł 3 marca 2011 r będąc rezydentem w parafii p.w. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie

Śp. ks. Ryszard Krause

Urodzony 28.04.1938 r. Wyświęcony 14.05.1961. w Pelplinie. Od roku 1989 pełnił funkcję proboszcza w parafii M.B.R. w Iwcu. Zmarł nagle w Iwcu 2.03.1998r. Zgodnie ze swoim życzeniem spoczywa na cmentarzu parafialnym w Iwcu.

ks. Mieczysław Gajewski

Urodzony 01.01.1961 Gdynia. Święcenia kapłańskie udzielone przez Bp. Mariana Przykuckiego 02.02.1987 r. w Pelplinie. Poprzednie parafie: Unisław Pomorski Tuchola – Parafia Bożego Ciała Lębork – Parafia św. Maksymiliana Tczew – Fara Podwyższenia Krzyża Świętego Od kwietnia 1998 r. po nagłej śmierci poprzedniego kapłana ks. Ryszarda Krause pełnił służbę duszpasterską w tejże parafii p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Iwcu do końca czerwca 2008r. Obecnie proboszcz w parafii w Łubianie koło Kościerzyny.

Ks. Dariusz Leman

Wyświęcony 21.06.1998. Od 1 lipca 2008 do 1 lipca 2011 pełnił funkcje Proboszcza w Iwcu. Obecnie proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Skarszewach.

Ks. Piotr Breiski

Święcenia kapłańskie 23 maja 1999r w Pelplinie. Wikariusz w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie (1999-2001), parafii Św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim (2002), Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu (2002-2008). Administrator Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu (październik 2007 – luty 2008 oraz kwiecień –listopad 2008). Proboszcz Polskiej Misji Katolickiej Neumünster-Itzehoe z siedzibą w Bordesholm (2008-2011). Od 1 lipca 2011 do dziś proboszcz parafii Matki Boskiej Różańcowej w Iwcu.