V NIEDZIELA WIELKANOCNA
02.05.2021

W poniedziałek uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msze święte z odnowieniem Milenijnego Aktu Oddania Polski w porządku niedzielnym, czyli o 9.00, 10.30 i 11.30.

W czwartek zapraszam na 16.45 na nabożeństwo do św. Józefa oraz na nabożeństwa majowe 15 minut przed każdą Mszą świętą.

Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w czwartek 6 maja od 10.00 (Iwiec, Karpaty, Kosowo, Mały Iwiec) oraz w sobotę 8 maja od 9.00 (Iwiec pod lasem, Iwiec Baza, Wierzchucin, Wysoka).

W I środę miesiąca o 16.30 różaniec Róż Różańcowych. Po nim nabożeństwo majowe.

W I czwartek miesiąca modlimy się o liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele. O 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, a o 16.45 nabożeństwo.

W I piątek miesiąca o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Od 16.00 do 16.40, w zakrystii (wchodzimy przez kościół), okazja do spowiedzi. O 16.45 nabożeństwo majowe.

Na prośbę rodziców I Komunia święta została przełożona na niedzielę 13 czerwca o 11.30.

Jest już nowy numer „Pielgrzyma” i pisma „Któż jak Bóg”.

Dzisiejsza kolekta jest na potrzeby diecezji, a za tydzień nasza kolekta na cele remontowo-budowlane.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w  pelplińskim  seminarium,  które  jest   częścią  Wydziału  Teologicznego  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 18 sierpnia 2021 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele.

Sprzątanie kościoła (piątek po Mszy o 17.00) – Wysoka przy sklepie

Święta i wspomnienia: