XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
31.07.2022

Od poniedziałku już sierpień, który w tradycji polskiej jest miesiącem trzeźwości. Chciejmy złożyć Bogu i Matce Najświętszej w tym czasie dar naszej abstynencji od napojów alkoholowych oraz ofiarować swoją modlitwę w intencji pragnących wytrwać w trzeźwości i tych, którzy zmagają się z nałogiem.

W pierwszy dzień sierpnia przypada też kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich Polakach poległych za wolność naszej Ojczyzny.

W poniedziałek po południu lub przez cały wtorek można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Warunki uzyskania odpustu to stan łaski uświęcającej (lub spowiedź) i Komunia św., pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego, modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego (np. Zdrowaś Maryjo) oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.

W I środę miesiąca zapraszam członków Żywego Różańca na różaniec o 16.30.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek miesiąca modlimy się o liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele. O 16.30 okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, a o 16.45 nabożeństwo do św. Józefa w intencji powołań. Po nabożeństwie Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W I piątek miesiąca o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Od 16.00 do 16.40 okazja do spowiedzi. O 16.45 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Osoby chore odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek 5 sierpnia od 8.00 (Iwiec, Karpaty, Kosowo, Mały Iwiec) oraz w sobotę 6 sierpnia od 8.00 (Iwiec Baza, Wierzchucin, Wysoka).

W przyszłą niedzielę swój odpust parafialny Przemienienia Pańskiego obchodzi parafia Bysław. Suma odpustowa o 11.30.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na budowę nowych kościołów, a za tydzień kolekta diecezjalna.

W następną niedzielę nabożeństwo do św. Matki Teresy z Kalkuty.

Sprzątanie kościoła (piątek po Mszy o 17.00) – Karpaty

Święta i wspomnienia: